Architektonický dlh

Aj vy sa určite sústredíte na inovácie, rast biznisu a moderné technológie. Pravdepodobne však väčšina vášho aplikačného portfólia vznikla v dobe, keď aktuálne moderné technológie ešte neboli dostupné. Je zrejmé, že všetku novú infraštruktúru budujete na aktuálnych verziách operačných systémov, aplikačných servrov a databáz či už sú v cloude alebo klasicky. Pravdepodobne však väčšina infraštruktúry nie je aktualizovaná na najnovšie dostupné verzie a možno sa nájdu aj verzie, ktorým už vypršal support. Architekti navrhujú riešenia tak aby boli čo najlepšie a najodolnejšie. Je však takmer isté, že poznáte situácie keď v mene rýchlej dodávky riešenie nie je dodané tak dobre ako to architekt zamýšľal, ale dostane sa doň „dočasné riešenie, ktoré sa neskôr opraví“.
Každému z vás asi bežia hlavou príklady týchto situácií. A vedeli by ste ich spomenúť kedykoľvek sa ktosi opýta. Poznáte však všetky takéto situácie? Viete ktoré vás ohrozujú? Máte prehľad o tom či ich viac pribúda alebo ubúda? O týchto otázkach budeme diskutovať na najbližšom stretnutí komunity slovenských enterprise architektov. Tá sa uskutoční 17.1.2022 od 17.00 na Zoom videokonferencii. Príďte sa zapojiť do diskusie:
https://zoom.us/j/92597616053?pwd=TWlZY3hqUW5TQmxuRlBiaktJWWlWdz09
Meeting ID: 925 9761 6053
Passcode: 270225 

O autorovi/ke: Robo Séleš

Zapoj sa do diskusie

Komentáre


Warning: Undefined array key "_comment_object_id" in /home/ky029800/www_root/wp-content/plugins/peepso-core/activity/classes/activity.php on line 1516
sk_SKSlovak