O nás

Komunita architektov na Slovensku si za jeden zo svojich hlavných cieľov kladie šírenie osvety o profesii podnikový architekt.

Členmi komunity sú podnikoví architekti, ktorí na Slovensku žijú a pracujú, alebo k nemu majú vzťah. Ako podnikový architekt pritom chápeme široké spektrum profesií ako sú biznis, procesný, aplikačný, informačný, dátový, infraštruktúrny, bezpečnostný, či solution architekt.

V rámci komunity tiež prebieha intenzívne zdieľanie znalostí a skúseností jej členov v rámci pravidelných osobných stretnutí a ad-hoc virtuálnych workshopov na odborné témy.

Uvítame vo svojich radoch všetkých profesionálov so skúsenosťami s návrhom a implementáciou architektúry informačných systémov. Riešite témy ako architektonický dlh, agilná architektúra, open banking, cloud, alebo virtualizácia? Budeme radi keď sa pridáte do našich kruhov.

Až bude mať komunita viac ako 100 aktívnych členov, môžeme uvažovať o jej prerode na spolok resp. profesijnú komoru, ktoré môžu vystupovať ako odborný partner štátu pre oblasť podnikovej architektúry informačných systémov.

sk_SKSlovak