Open Agile Architecture

Možno ste už zachytili informáciu o novom štandarde The Open Group. Štandard bol publikovaný na jeseň minulého roku a je teda naozaj čerstvý. Mňa veľmi oslovil, aj keď na prvý pohľad neprináša nič prevratné. Dáva súvisu osvedčené techniky a prístupy k návrhu architektúry. V centre pozornosti digitálnej a agilnej organizácie je dodanie hodnoty vnímanej zákazníkmi.

Štandard prináša odpovede na výzvy dnešnej doby charakterizovanej dvoma slovami: rýchlo a zbesilo. Áno, aj v tejto dobe je možné a nevyhnutné architektúru plánovať. Rýchle riešenia dodané bez architektonickej vízie zaženú každú organizáciu skôr alebo neskôr do slepej uličky. Rigidné systémy po čase nie je možné ďalej efektívne rozvíjať a jedinou možnosťou je ich výmena. A tá nie je ani lacná ani rýchla.

Aké sú Vaše skúsenosti s architektonickými štandardmi? Vnímate ich pridanú hodnotu, alebo sa riadite sedliackym rozumom?

O autorovi/ke: Robo Séleš

Zapoj sa do diskusie

Komentáre


Warning: Undefined array key "_comment_object_id" in /home/ky029800/www_root/wp-content/plugins/peepso-core/activity/classes/activity.php on line 1516
sk_SKSlovak